Tématem pro kalendář s pracovním názvem Angels & Bitches 2016 – a prvotní inspirací – je pin-up styl, který spojuje krásné dívky a leteckou techniku. Budeme fotit jednak na jubilejní airshow Aviatická Pouť 2015, kde se dostaneme k unikátním historickým letadlům, jednak i v interiérech a výsledné fotografie projdou zásadní postprodukci, abychom ve fotomontážích dosáhli zamýšleného výsledku, který není realizovatelný pouhým nafocením.

Protože nechceme diváka unudit k smrti neustále se opakujícími záběry naivních dívek v pohlednicově rozjásaných barvách, rozhodli jsme se – po vzoru filosofie ze Star Wars – pro světlý pinup a temný pinup.

Sky Captain & World of Tomorrow

Sky Captain & World of Tomorrow

Warbird-Advetures-Pinup-SmlZatímco veselá kýčovitost tradičního pinupu je odlehčující, kontrastem jí bude temný pinup s potlačenými barvami a dramatickou kompozicí, přičemž styl je průsečíkem pinupu, steampunku, burlesky, komiksu i retro sci-fi.  Inspiraci v tomto případě nacházíme například ve filmech Sky Captain and the World of Tomorrow, komiksy inspirované filmy studia Marvel včetně Sin City, nebo Sucker Punch. Další reference: Guesch Patti – EtienneDance on (Sucker Punch).

Díky historii i zázemí vlastní produkční a castingové agentury CORP Production máme k dispozici provoligové modelky a herečky – a pro diváka bude zajímavé sledovat přerod každé z nich z naivky v mrchu, protože všechny budou mít minimálně po jedné fotce v obou stylových polohách. Úspěch takového projektu ovšem nestojí pouze na fotografovi a modelkách – součástí týmu jsou vizážistky a stylistky, které se programově věnují retro stylům a tak i v drobných detailech budou výsledné fotografie bez kompromisů.

Do svých fotografií se vždy snažím dostat aspoň náznak příběhu či vtipu – důkaz budiž nalezen v sekci KALENDÁŘE. Stejně tak tomu bude i v tomto případě, protože opakování práce druhých a tvorbu stokrát viděného považuji za jeden z nejzbytečnějších způsobů zabíjení času. Jsou připraveny drobné a vtipné vychytávky, jak ozvláštnit téma pin-up a podívat se na tento styl i z jiného úhlu při zachování stylovosti a estetiky originálu.

Vzhledem k tomu, že v tomto projektu vznikne více fotografií, které budou prezentovány na plánované výstavě, bude možné skladbu kalendáře do určité míry individualizovat vlastním výběrem těch nejoblíběnějších.

PvR.