UA-2872864-5

Peter von Reichenberg je profesionální fotograf a kameraman s 20 letou praxí, žijící v Praze. Věnuje se reklamě, interiérům, gastronomii, letectví, kalendářům, módě a portrétu – vše včetně postprodukce, což se týká i videa.

Díky dalším zkušenostem jako je režie, casting, produkce hudby a sound design je připraven realizovat vlastní nebo klientovu vizi od prvního návrhu přes produkci až do finálního obrazového díla s pomocí spolupracujících profesionálů (makeup, styling, světla atd.) a vlastní produkční a castingové společnosti CORP Production za velmi konkurenční ceny.

Peter von Reichenberg is photo/videographer based in Prague/Czech Republic with 20 years of professional experience in photography of advertising, interiors, gastronomy, aviation, calendars, fashion, portraits photography including photo postproduction as well as video production, postproduction and editing.

With related skills like direction, casting, music production and sound design is ready to realize his own or client’s vision from the idea through design to the final media for reasonable price with help of co-operating professionals (makeup, styling, lightning etc.) and own production and casting company CORP Production.