UA-2872864-5

Futuretro: Angels & Bitches

Loni jsem dostal nabídku na uspořádání výstavy v dost prestižním prostoru jednoho pražského office housu – nejdříve jsem nadšeně souhlasil a až za chvíli si uvědomil, že vlastně nemám co vystavovat…znáte to, „miláčku já nemám co na sebe!“ Záhy mi ale došlo, že tohle je konečně ta správná příležitost udělat sérii fotek v pin-up stylu, spojujícím krásné dívky a letadla (přiznávám, že nevím co mě baví víc – takže kombinace obojího je naprosto ideální!). Retro mě oslovuje také, ovšem jeho protipoloha – vize budoucnosti – stejně tak…a filmy vycházející z komiksů neméně. Tím jsem se naštěstí dostal z původního záměru udělat pouze kýčovité pohlednice jako ze 40. let (to by byla nuda). Záměr se bouhužel nepodařilo dotáhnout kvůli sladění termínů. Letos mi klient učinil stejnou nabídku a já udělám vše pro to, aby se výstava uskutečnila.

Protože z Hvězdných válek všichni dobře víme, že vesmír ovládá světlá a temná strana síly, budeme fotit světlý pinup a Warbird-Advetures-Pinup-Smltemný pinup. Chci použít dvě modelky, přičemž se jejich role budou střídat ať už stylizací, nebo výrazem…koneckonců blondýnka nemusí být vždy něžná a brunetka démonická. Fotit budeme převážně v párech, které nudou mít na každé fotce nějakou akci. Počítám i se stylizací do různých národních variant – viděl někdo někdy například ruský pinup? Nebo japonský? Tyto varianty se budou týkat světlé i temné polohy a u obou se budeme inspirovat jak minulostí,Sky Captain & World of Tomorrow kterou známe, tak budoucností, která se nestala. Zatímco veselá kýčovitost tradičního pinupu je odlehčující, kontrastem jí bude temný pinup s potlačenými barvami a dramatickou kompozicí, přičemž styl je průsečíkem pinupu, steampunku, burlesky, komiksu i retro sci-fi.  Inspiraci v tomto případě nacházíme například ve filmech Sky Captain and the World of Tomorrow, komiksy inspirované filmy studia Marvel včetně Sin City, nebo Sucker Punch. Další reference: Guesch Patti – EtienneDance on (Sucker Punch).

Budeme fotit převážně v Praze – ve hře jsou různé interiéry i ateliér a výsledné fotografie projdou zásadní postprodukci, abychom ve fotomontážích dosáhli zamýšleného výsledku, který není realizovatelný pouhým nafocením. Úspěch takového projektu samozřejmě nestojí pouze na fotografovi a modelkách – součástí týmu budou profesionálové makeupu a stylingu, kteří se programově věnují retro stylům a tak i v drobných detailech budou výsledné fotografie bez kompromisů.

TERMÍN:

Předpokládám, že se bude fotit (a točit – protože k výstavě budeme potřebovat i promo video) během února. Vlastní výstava se předběžně plánuje na duben.

CASTING:

Přestože v původních pinupech účinkovaly dámy většinou kyprých tvarů, v mém světě smí před kameru pouze modelkoidní žížalky a velikost či existence poprsí je pro mne naprosto nedůležitá! Každopádně hledám modelky s pohybovými a hereckými schopnostmi, schopné výrazu. Klasický pinup působí ladně – taneční praxe či talent je tedy jasnou výhodou! Pár fotek pro inspiraci najdete ZDE.

MU&H:

Retro trendy jsou jasné a dané, v temném pinupu jsou výlety i úlety do gotiky, burlesky a sci-fi vítány 🙂 Japonský pinup může být někde mezi gejšou a mangem. REFERENCE Budeme potřebovat i pár knírů, abychom se na podzim mohli přidat aktuální promo v duchu Movember. Chci totiž projekt FutuRetro trvale rozvíjet – nemá se stát jednorázovou akcí.

STYLING:

Od věcí klasického pinupu přes army styl, gotiku a burlesku až po ultramoderní sci-fi po vzoru Thiery Muglera nebo ilustrací Hajime Sorayamy. REFERENCE

REKVIZITY:

Budeme mít k dispozici jednak jednotlivé kousky z různých zdrojů včetně barrandovských skladů, jednak jednáme s výrobcem originálního nábytku, vytvářeného z původních součástí letadel.

Ať už se na spolupráci dohodneme či ne, pojďme tuto stránku nechat mezi námi – nepřeposílejte tento link dál a nechte si tento projekt pro sebe. Nápady se kradou snadno a já netoužím „inspirovat“ jiné fotografy…díky 🙂

Těším se na vás! PvR.